Přehled článků

Pití zeleného čaje jako prevence problémů s prostatou

Zelený čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě, nejen pro svou chuť, ale zejména díky pozitivnímu vlivu na zdraví. A pomoci dokáže také při léčbě zdravotních problémů. V tomto článku se dozvíte více o spojení zeleného čaje a jeho vlivu na prostatu.

Zobrazit celý článek
Mužská inkontinence aneb únik moči netrápí jen ženy

Inkontinence netrápí jen ženy, ale i muže. Jde nejen o zdravotní a hygienický problém, ale inkontinence výrazně ovlivňuje zejména společenský život. V posledních letech se s inkontinencí muži setkávají stále častěji a příčin je hned několik.

Zobrazit celý článek
Vliv konzumace alkoholu na zánět prostaty

Zánět prostaty, neboli prostatitida, patří mezi nejčastější onemocnění, se kterým se urologové ve své praxi setkávají. Příčiny vzniku jsou různé a svou roli může hrát i konzumace alkoholu.

Zobrazit celý článek
Movember - knírem za prevenci rakoviny prostaty

Movember, událost, kterou vítá mnoho mužů. O co jde? Cílem je zvýšit povědomí o důležitosti péče o mužské zdraví, zejména prevenci rakoviny prostaty a varlat. Více informací naleznete v článku.

Zobrazit celý článek
Masáž prostaty jako prevence zdravotních potíží i jejich řešení

Masáž prostaty je nejen příjemné zpestření sexuálního života, ale také dobrá prevence či pomocná léčba u mnoha zdravotních problémů. Jak spojit příjemné potěšení s užitečným a jak masáž provádět správně?

Zobrazit celý článek
Vyšetření prostaty nebolí

Po padesátce má své zkušenosti s problematickou prostatou více než polovina mužů. To je také věk, kdy je již velmi vhodné chodit na pravidelné kontroly. Vyšetření prostaty není bolestivé. Jak probíhá? To se dozvíte v článku.

Zobrazit celý článek
S Benigní hyperplazií prostaty (BHP) má zkušenosti až 60 % mužů

BHP (benigní hyperplazie prostaty) je nejčastěji se vyskytujícím nezhoubným nádorem prostaty, se kterým má ve věku okolo 60 let zkušenosti až 60 % mužů. Těmto potížím je možné předcházet, ale nutná je zejména včasná diagnóza.

Zobrazit celý článek
6 nejčastěji kladených otázek o rakovině prostaty

Rakovina prostaty je v posledních letech nejčastějším zhoubným onemocněním u mužů a její výskyt se za předchozí desetiletí až ztrojnásobil. Jaké jsou nejčastější dotazy, které si kladete ohledně diagnózy a léčby, včetně odpovědí, se dozvíte v článku.

Zobrazit celý článek
Rakovina prostaty a její vliv na intimní život

Rakovina prostaty má nejrůznější dopady na fyzické i psychické zdraví pacienta, což se odráží také v oblasti intimního života. A jelikož se jedná o citlivé a intimní téma, bývá velmi časté, že muži se tématu vyhýbají a nechtějí o něm mluvit. A to je samozřejmě špatně.

Zobrazit celý článek
Co jsou HODNOTY PSA, LUTS a OAB

Lékařství má nespočetně mnoho pojmů, které jsou běžné populaci zcela neznámé. Když však začnete řešit nějaký problém, začnete se s nejrůznějšími slovy setkávat čím dál tím častěji.

Zobrazit celý článek
Bylinky na prostatu

Přírodní léčba za pomoci bylinek může zmírnit příznaky a ulevit při nejrůznějších problémech. A ačkoliv je vždy nejdůležitější odborná péče lékařů, můžete zkusit doplnit domácí péči právě o bylinky. A o jaké? To se dozvíte právě v tomto článku.

Zobrazit celý článek
Akutní zánět prostaty

Akutní zánět prostaty (prostatitida) je velmi časté urologické zánětlivé onemocnění u mužů. Zánět může být akutní (bakteriální původ), nebo chronický (absence mikroorganismů). Nejčastěji se bakterie do prostaty dostávají kolonizací přes močovou trubici.

Zobrazit celý článek
Kegelovy cviky na prostatu

Kegelovy cviky jsou vhodné pro nejrůznější problémy a nemoci spojené nejen s častým močení. Věděli jste, že mezi ně patří i problémy s prostatou?

Zobrazit celý článek
Zdravý životní styl jako prevence zvětšené prostaty

Nejúčinnější prevencí před nemocemi prostaty je kastrace. Je však zcela pochopitelné, že je tento způsob ochrany pro většinu mužů nemyslitelný. Proto je lepší se zaměřit například na zdravý životní styl, který může fungovat dobře v mnoha ohledech.

Zobrazit celý článek
Co je to prostata?

Prostata je mužská přidatná pohlavní žláza s vlákny hladké svaloviny.

Zobrazit celý článek
Podstoupil jsem operaci prostaty

O problémech s prostatou jsem neměl nejmenší tušení.

Zobrazit celý článek
Co je močový měchýř?

K snadnějšímu pochopení příčin hyperaktivního močového měchýře je dobré si připomenout, jak naše močové ústrojí funguje.

Zobrazit celý článek
Mám rakovinu prostaty a léčím se

S prostatou jsem se začal léčit před pěti lety. Mé problémy začaly tím, že jsem chodil častěji na záchod jak ve dne, tak i v noci.

Zobrazit celý článek
Náhodné vyšetření mi zachránilo život

O svoje zdraví celkem dbám, a tak když jsem navštívil svého praktika kvůli nějakému potvrzení, poprosil jsem ho, zda by mi neudělal komplexní prohlídku.

Zobrazit celý článek
Pomohla jsem partnerovi s jeho urologickými problémy

Možná se trochu podivujete, že na stránkách o onemocnění prostaty se objevuje příběh ženy.

Zobrazit celý článek
Obecně o prostatě a močení

Močení je úzce svázáno s dobrou funkcí močového měchýře. Ten musí mít schopnost pojmout větší množství moči bez zvýšení tlaku.

Zobrazit celý článek
Jak se léčím s karcinomem

Dovolte mi, abych se vám představil. Mé jméno je Josef a je mi 74 let.

Zobrazit celý článek
Problémy s prostatou mám nyní pod kontrolou

Mé problémy s prostatou začaly před rokem a půl. Začal jsem chodit častěji na záchod, a to nejen ve dne, ale hlavně v noci.

Zobrazit celý článek
Prevence a možnosti předcházení rakovině prostaty

Výživě a dietetickým návykům je v posledních letech věnována velká pozornost a jejich vliv na vznik karcinomu prostaty je odhadován na 30–40 %.

Zobrazit celý článek
Na problémy s prostatou mě upozornila manželka

Na to, že bych mohl mít něco s prostatou, mě upozornila manželka.

Zobrazit celý článek