Bylinky na prostatu

7.8.2017

Prostata, neboli předstojná žláza, má za úkol zvyšovat životaschopnost mužských spermií, proto produkuje přibližně 30 % prostatického sekretu, který je jejich součástí. Více o prostatě se můžete dočíst v článku Co je to prostata. Musíme však zmínit, že je prokázáno, že mužům s přibývajícím věkem přibývají také problémy s prostatou. Proto je vhodné nezanedbávat své zdraví, mít dostatečný pohyb, udržovat zdravý životní styl, nezapomínat na správný pitný režim a pomoci si můžete také bylinkami.

Vrbovka malokvětá

Tato vytrvalá rostlina z čeledi pupalkovitých roste téměř po celé Evropě. V České republice ji najdeme v nížinách i podhůří, ojediněle se může objevovat i v nižších horských oblastech. Vrbovka miluje vlhko, proto ji hledejte v okolí pramenišť, v lučních příkopech, na březích vod či u rybníků. Vrbovka je známá svými blahodárnými účinky na prostatu, pomáhá však také při léčbě ledvin, močových cest a zbytečná není ani při hojení ran.

Při problémech s prostatou se doporučuje čaj z vrbovky, kdy v klasickém čajovém šálku spaříme vrchovatou lžičku vrbovky horkou vodou, necháme louhovat přibližně  3 minuty, scedíme a můžeme pít. Ideálně pijeme ráno před snídani a také před večeří.

Přeslička rolní

Při problémech s močením je vhodná přeslička rolní, která působí močopudně a dokáže také regulovat správné prokrvení. I v tomto případě si můžete velmi jednoduše připravit bylinný čaj, který připravíte z jedné vrchovaté lžíce přesličky.

Kopřiva dvoudomá

Kdo by neznal kopřivu… právě kopřiva dvoudomá patří totiž mezi nejrozšířenější a tím pádem i nejznámější druh v České republice. Kopřiva má mnoho léčivých účinků. nás však zajímá její schopnost blokovat enzym, jenž má podíl na nadměrném zvětšování prostaty. Při problémech se zvětšenou prostatou využijte tedy právě této rostliny. Nebudete však potřebovat její žahavé listy, ale kořen. Připravte si tedy přibližně 20 g očištěného kořene, půl litru vody a dejte vařit na 10 minut. Poté stačí jen 20 minut louhovat, scedit a máte připraven léčivý čaj. Ten můžete popíjet až 3x denně, nejlépe teplý.


Zdroj:
Bylinkyprovsechny.cz
Honzazkrkonos.cz

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj