Masáž prostaty jako prevence zdravotních potíží i jejich řešení

27.9.2017

(3 hlasů, průměr: 4.0 z 5)

Je více způsobů, jak předcházet onemocněním jako je rakovina prostaty, tento článek je zaměřen na jeden z nich - masáž prostaty. Možná jste o ní slyšeli v souvislosti s různými sexuálními tipy a triky, ale věděli jste i o benefitech, které taková masáž má pro samotnou prostatu a její zdraví? V článku si ukážeme, jak spojit příjemné potěšení s užitečným, a jak masáž provádět, spousta mužů totiž o své prostatě neví a její existenci si neuvědomuje, dokud nedojde na zdravotní potíže.

Benefity spojené s masáží prostaty

Masáž prostaty působí jako prevence proti vzniku rakoviny prostaty a redukuje riziko zánětů, pozitivní vliv má také na androgenní alopecii, neboli plešatění, upravuje totiž hladinu hormonů a tím ovlivňuje například i již zmíněné padání vlasů a také imunitu. Pokud muži problémy s prostatou již trpí, nebo jsou-li u nich v rodině dědičné a hledají vhodnou prevenci, je právě masáž dobrým krokem.

Prostata a semenné váčky vylučují sekret, který je součást každého ejakulátu - i z toho důvodu se doporučuje pravidelný sex nebo masturbace - sekret se tak z prostaty vylučuje a udržuje ji zdravou. Proto se provádí také její masáž - u muže nemusí vždy dojít k ejakulaci či orgasmu, vše je individuální.

Jak masáž správně provést

Prostata má tvar kaštanu a lze ji nahmatat přibližně 5 centimetrů v konečníku spolu se semennými váčky, což je párový orgán, jejichž masáž má také příznivé zdravotní účinky. Samotná prostata má  tisíce nervových zakončení a je-li zdravá, je na dotek citlivá, nemělo by to ovšem bolet.

Masáž prostaty poskytují i některé specializované masážní salóny právě za účelem zdravotní prevence a lze ji provádět dvěma způsoby - vnitřně přes konečník, nebo zvenku masáží hráze, druhá varianta není ovšem tak účinná. Pokud doma přistoupíte k přímé masáži prostaty s partnerem, například v rámci erotických hrátek, je dobré dodržet několik základních pravidel. Masáž si může muž udělat i sám, ale je to velmi nepohodlné a obtížné.

#1 Hygiena

Jak je již zmíněno výše, vnitřní masáž prostaty je prováděna přes konečník, kde se vyskytuje velké množství bakterií, které jsou sice prospěšné pro střevní mikroflóru, ale hygiena je v tomto případě stejně důležitá, jako například u análního sexu. Pokud si muž dojde alespoň hodinu před masáží na záchod a vyprázdní se, neměl by být žádný problém s nechtěnými nehodami. Je také možné provést krátce před aktem klystýr. Další nezbytnou součástí hygieny jsou latexové rukavice.

#2 Lubrikace

Sliznice v konečníku je velmi citlivá a jemná, proto je nejen důležité, aby ten, kdo provádí masáž, měl ostříhané a zapilované nehty, ale aby použil dostatečné množství lubrikačního gelu a vyvaroval se tak poškození. Nejvhodnější jsou lubrikanty na bázi silikonu.

#3 Poloha a trpělivost

Nejlepší poloha pro provádění masáže je v poloze na břiše, případně na zádech. Důležité je v tomto případě zejména uvolnění, proto je dobré začít samotnou masáž v okolí konečníku a velmi pomalu pronikat dál. Pokud není muž uvolněný, nebude lehké se k prostatě dostat a ani výsledné potěšení se nejspíš nedostaví. S tím se pojí právě trpělivost toho, kdo masáž provádí a určitě není kam spěchat.

#4 Samotná masáž

Je-li muž dostatečně uvolněný a nebrání nic v tom, aby prst pronikl do konečníku, volte pomalé a velmi jemné proniknutí. Prostata se nachází v podbřišku, prst by měl tedy směřovat bříškem vzhůru. Jakmile nahmatáte prostatu (má kulovitý tvar přibližně velikosti ořechu), zkuste na ni velmi jemně zatlačit - sledujte reakci masírovaného, zda jsou mu pohyby příjemné. Někomu vyhovují více intenzivní přerušované pohyby, jinému naopak jemné pomalé. Vždy je ovšem důležité pamatovat, proč masáž provádíte - jde-li čistě o zdravotní účel, dbejte na to, aby byla prostata, včetně masírování semenných váčků (nacházejí se hned okolo prostaty), důkladně prokrvená.

K masáži prostaty je možné využít také různé erotické pomůcky, které mohou celý proces výrazně zjednodušit, případně zlepšit výsledný požitek muže.

#5 Četnost

Jak říká známé rčení, nic se nemá přehánět. Pokud masáž prostaty muž podstupuje jednou, až dvakrát do měsíce, je to naprosto ideální.

#6 Kdy masáž neprovádět?

Pokud má muž již diagnostikovaný zdravotní problém, jako je podezření na rakovinu prostaty, a podobně, je dobré se masáži vyhnout. Stejně tak je-li prostata na dotek citlivá a bolí, je již něco v nepořádku a je na místě navštívit lékaře. Masáž také nemusí být všem mužům příjemná.

Ne vždy je napoprvé masáž příjemná, jsou také muži, kteří masáž nevyhledávají, nebo kteří ji odmítají už jen z principu, aniž by ji někdy zkusili. V České republice žije okolo 63 000 mužů, kteří mají s rakovinou prostaty již zkušenost, pokud nechcete patřit mezi ně, zkuste v rámci prevence také masáž prostaty a jako bonus tím můžete zpestřit svůj sexuální život.Zdroje:

http://dokonalaerekce.cz/masaz-prostaty-je-prevenci-nejen-pred-rakovinou-prostaty

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mas%C3%A1%C5%BE_prostaty

https://120na80.vitalia.cz/clanky/panove-pecujte-o-svoje-prirozeni-a-prostatu/

http://www.prochlapy.cz/clanky/odpor-k-masazi-prostaty-mel-by-se-prekonat/


Vyhledat lékaře

Vyberte kraj