Pozitivní vliv masturbace nejen na prostatu

Ze statistik nedávno provedeného výzkumu zaměřeného na zjištění aktuálních informací o sexuálním chování, kterého se zúčastnilo na 506 mužů ve věku 18 – 70 let, vyplynulo, že pravidelnou masturbaci provádí téměř 80 % respondentů. Jen necelá polovina z nich ovšem tuší také o zdravotních výhodách, které s sebou tato činnost přináší. Je tedy zřejmé, že většina z nich masturbuje v rámci svého intimního života. Ale protože v posledních několika desetiletích již není toto téma tabu, a i vědci a lékaři se shodují, že u mužů jde o velmi důležitou součást “péče o zdraví”, máme pro vás článek o pozitivním vlivu masturbace na prostatu.

Proč je pravidelná masturbace prospěšná?

Podle lékařských studií má masturbace pozitivní vliv na mužské zdraví na více frontách. Díky pravidelné ejakulaci dochází k obnově ejakulátu, a tím se udržuje v činnosti prostata, která vylučuje tekutinu v ejakulátu obsaženou. Tato neustálá činnost varlat a prostaty pomáhá nejen léčit neplodnost, ale také záněty a bolesti prostaty. Mezi další přínos se řadí také prevence rakoviny prostaty. Jen v Česku můžeme najít až 60 tisíc mužů trpících tímto onemocněním a přibližně dvacet nových případů je objeveno každý den.  Onanie může snížit riziko jejího vzniku až o třetinu. Dalším velmi častým problémem, kterým muži trpí, je porucha erekce a předčasná ejakulace. Také v tomto případě lze masturbaci zařadit mezi rehabilitační techniky. V rámci psychologie lékaři uvádějí ještě jednu výhodu masturbace. Muži, kteří pravidelně masturbují, ale nenahrazují tím sexuální styk, bývají i v partnerství více uvolnění a klidnější.

Jak často masturbovat?

Nikde není řečeno, jaký je například maximální počet masturbací za měsíc, lékaři se ovšem shodují, že ideální minimum je 12 ejakulací měsíčně. Dále uvádějí, že onanie by neměla nahrazovat sexuální styk s partnerem, ale doplňovat ho. Existuje také závislost na autoerotice a pornografii, což může velmi negativně ovlivnit partnerský intimní život. Pokud muži stačí onanie a praktikuje ji až několikrát denně, může tím u něj dojít k nacvičení ejakulačních rituálů, které poté nedovolí muži ejakulovat během sexuálního styku, ale pouze při masturbaci.

Kdy se masturbaci vyhnout?

Ne vždy je masturbace přínosem pro zdraví. Lékaři zásadně nedoporučují onanii mužům, kteří trpí tzv. Postorgasmickým syndromem. Jedná se projevy podobné chřipce či bolesti svalů, nebo celková nadměrná únava po ejakulaci. Co se týče příčin, není jasné, co přesně za onemocněním stojí, lékaři uvádějí pouze teorie, které mohou stát za vznikem tohoto syndromu. Patří mezi ně alergie na vlastní sperma, nedostatek nějakého hormonu, či jiná intolerance.

Díky tomuto provedenému výzkumu bylo také zjištěno, že muži s vyšším vzděláním se mnohem méně stydí o masturbaci mluvit, jejich postoj k tomuto tématu je více otevřenější.

https://relax.lidovky.cz

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/